27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Инфлуенсерка заработува 300 долари месечно, но овој дел од работата и е одвратен!

Најчитани вести

Бразилката Наталиа Гарибото (26) којa на Инстаграм ја следат над 1.6 милиони луѓе, тврди дека нејзината работа, без оглед на тоа што заработува многу, може да биде одвратна.

Како причина ги наведува пораките кои ѝ ги испраќаат нејзините фанови, а многумина тврдат дека тоа доаѓа од славните личности кои се во среќни врски.

„Пораките се шокантни. Речиси секогаш тука има некој лик кој не сака да испрати авион во Дубаи и ми нуди од 50 до 100 илјади долари за тоа. Најмногу ме изненадуваат спортистите и тоа оние кои имаат сопруги и делуваат како да се во среќен брак, но постојано ми испраќаат пораки. Раперите исто така“ – раскажала оваа инфлуансерка за “LADBible“, којa наведува дека месечно заработува околу 30 илјади долари.

Таа вели дека нејзините фотографии на Инстаграм често оставаат погрешен впечаток.

„Секогаш мажите ми пишуваат дека сум убава, но кога нема да им одговорам набрзо почнуваат да ми пишуваат дека сум грда. Но, мислам дека останатите девојки на Инстаграм се полоши од нив. Ги предупредив многу девојки кои ги сметав за прјателки или соработнички, а тие само ќе измислеа некои приказни за мене и ќе ме озборуваа“ – вели Наталиа.

Таа смета дека својата популарност ја должи на својот совршен задник на фотографиите, но вели дека една работа која е поврзана со тоа е одвратна.

„Кога ќе замислам дека се самозадоволуваат на моите фотографии, тоа е одвратно. Но, признавам дека самодовербата ми ја подигнуваат луѓето кои ми приоѓаат во реaлниот живот и ми зборуваат дека им се допаѓа како изгледам. Тоа барем значи дека изгледам како на фотографиите“ – заклучиле фотографиите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com