Интер ќе понуди за Џеко 18 милиони евра

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Интер има намера да и понуди на Рома 18 милиони евра за напаѓачот Един Џеко.

Трансферот може да се заврши во рок од 24 часа, објави „Спортмедиасет“.

Постои можност напаѓачот Мауро Икарди, кој нема иднина во клубот во Милано, да оди во спротивна насока.

Минатата сезона 33-годишниот Един Џеко настапи 40 натпревари за Рома, постигна 14 голови и забележа осум асистенции.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.