29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Интер со втора понуда за Лукаку, Вудворд не попушта

Најчитани вести

Раководството на Интер не се откажува од обидот да го привлече Ромелу Лукаку. Откако оригиналната понуда за изнајмување со опција за откуп не беше прифатена, сега „нероазурите” испратиле предлог од 63 милиони фунти за услугите на напаѓачот на „црвените ѓаволи”.

Сепак, раководството на англискиот гигант, не покажа интерес за износот понуден од Италијанците. Ед Вудворд и компанија се решени да добијат 90 милиони фунти – сума што е недостижна за Интер во оваа фаза.

Преговорите за Лукаку се очекува да продолжат, но Интер сигурно ќе треба да го зголеми износот што го дава, барем до 75 милиони фунти – парите што само пред една година Манчестер Јунајтед ги внесе во касата на Евертон за Белгиецот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com