21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Интер продолжува со максимален ефект, кикс на Наполи

Најчитани вести

Во италијанската Серија А синоќа на распоредот беа седум натпревари од 5.коло по кое Интер го зачува максималниот ефект. Неочекувано Наполи загуби на домашен терен од Каљари, а Аталанта со три бода се враќа од гостувањето кај Рома.

Резултати:
Рома – Аталанта 0:2
Фиорентина – Сампдорија 2:1
Џенова – Болоња 0:0
Интер – Лацио 1:0
Наполи – Каљари 0:1
Парма – Сасуоло 1:0
СПАЛ – Лече 1:3.

Табела: Интер 15 бода, Јувентус 13, Аталанта 10, Наполи 9, Каљари 9,…

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com