32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Интер и Јувентус во битка за Немања Матиќ

Најчитани вести

Според италијанските медиуми, многу извесно е дека Серија А ќе биде следната дестинација за Немања Матиќ.

Договорот на Матиќ со Манчестер јунајтед завршува по крајот на оваа сезона и се очекува следното лето да го напушти англискиот клуб.

„Калчомеркато“ пишува дека Интер е сериозно заинтересиран за Матиќ кој веќе има работено со Конте во Челси.

Но за Србинот се интересира и Јувентус кој е речиси во секој преоден рок носи играчи на кои им е истечен договорот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com