21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Интер и Фиорентина тргнаа по Де Пол

Најчитани вести

Големите ривали од италијанската Серија А, тимовите на Интер и Фиорентина, ќе се обидат до крајот на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на Удинезе, Родриго Де Пол.

Одличниот играч за врска изјави дека е среќен во Удинезе, но потенцираше и дека сака да игра за тим кој се натпреварува во Лигата на шампиони. Победник во трката по неговиот потпис ќе биде првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 30 мил. евра.

Извор: Нетпрес

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com