7.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Интер и Ајакс не ја поминаа групната фаза во Лигата на шампионите

Најчитани вести

Екипите на Интер и на Ајакс не успеаја да се пласираат во плејофот во фудбалската Лига на шампиони, бидејќи синоќа во последното коло од групната фаза не ги победија своите ривали.

Резултати на натпреварите од 6. коло во елитната ЛШ играни синоќа:
Лион – Лајпциг 2:2
Интер – Барселона 1:2
Челзи – Лил 2:1
Борусија Дортмунд – Славија Прага 2:1
Бенфика – Зенит 3:0
Ајакс – Валенсија 0:1
Салцбург – Ливерпул 0:2
Наполи – Генк 4:0.

Учество во плејоф изборија: Ливерпул и Наполи (Е-група), Барселона и Борусија Дортмунд (Ф-група), Лајпциг и Лион (Г-група), Валенсија и Челзи (Х-група).

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com