10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Интер загуби уште еден играч

Најчитани вести

Раџа Наинголан повеќе не е играч на Интер.

Белгиецот го раскина договорот со миланскиот клуб и сега е слободен играч.

Наинголан како слободен играч ќе се пресели во Каљари, каде ќе игра по трет пат.

Освен за тимот од Сардинија, каде играше од 2010 до 2014 година, и во сезоната 2019/20 и во изминатата полусезона, играше и за Рома и Пјаченца.

Белгискиот репрезентативец има 34 години и најверојатно кариерата ќе ја заврши во Каљари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com