13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Интер барем до вечер лидер во Серија А

Најчитани вести

По победата над Бреша синоќа на гостински терен со 2:1, тимот на Интер се искачи на првата позиција во Италијанското фудбалско првенство.

За Интер ова беше осма победа во десеттиот натпревар сезонава во Серија А.

Дали „неро-азурите” ќе останат на врвот по 10. коло, ќе се знае по одигрувањето на другите средби закажани за вечерва, меѓу кои и натпреварот на шампионот Јувентус кој е домаќин на Џенова. Со победа, Јувентус повторно ќе се искачи на првата позиција, во спротивно, таму ќе остане Интер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com