20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Интерпелацијата за работата на Оливер Спасовски на пленарна седница

Најчитани вести

Интерпелација за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е на дневен ред на денешната собрансска седница.

Интерпелација за првиот полицаец е на предлог на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива. И опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе ја поддржи интерпелацијата заработата на Спасовски.

Пратениците денес ќе одлучуваат и за предлог одлуката за продолжување на кризната состојба во цела држава поради влезот и транзитирањето на мигрантите, со цел спречување и заштита на јавното здравје на граѓаните во време на пандемија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести