2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Интересен избор: Фиго ги одбра најдобрите петмина фудбалери во светот

Најчитани вести

Легендарниот фудбалер, Луис Фиго ги одбра најдобрите пет фудбалери во светот. По негово мислење број еден е Кристијано Роналдо, па Лионел Меси, на третото место го стави Лука Модриќ, по што следуваат Салах и Мбапе.

„Кристијано, Меси, Модриќ, Салах и Мбапе“, беше одговорот на Фиго на прашањето на шпанските ноновинари за најдобриот играч во овој момент во светот, тој во последен момент го додаде и Нејмар.

Во изборот на Фиго кој во 2001 година ја доби наградата за најдобар фудбалер го нема Роберт Левандовски, кој со години пружа неверојатни партии и беше избран за број еден од страна на ФИФА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com