Home » (ИНТЕРВЈУ) Лимани: Семејството Ахмети поседува бачила, централи, фирми, лимузини, вила во Албанија…

(ИНТЕРВЈУ) Лимани: Семејството Ахмети поседува бачила, централи, фирми, лимузини, вила во Албанија…

by Журнал.мк

Поседуваат земјиште во месноста Голем во Драч – Албанија, вила во месноста „Ѓири и Лалзит“ , прочуена плажа во Албанија, а имаат фирми и станови, од кои дел се на нивно, а дел на други имиња, возен милионски парк, лимузини „порше“, „ауди-А“, џипови, парцели и дворови, вели потпретседателот на БЕСА Фатмир Лимани во интервју за „Фокус“.

Фатмир Лимани, кој во јавноста стана познат како внук на Али Ахмети, но се разиде со матичната партија ДУИ и направи трансфер во БЕСА, во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“ открива како семејството Ахмети го стекнале богатството и каде сѐ имаат имот. Според него, во имотното портфолио на семејството Ахмети влегуваат пасишта, каменолом во Буковиќ, бачила, вили во земјава, како и во соседна Албанија.

Повеке на слиедниов линк
https://fokus.mk/intervju-limani

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More