28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Интензитетот на сообраќајот умерен, да се вози внимателно низ клисурите

Најчитани вести

На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести