Home » Интензивирани протести во Израел против судските реформи

Интензивирани протести во Израел против судските реформи

by Журнал.мк

Десетици илјади Израелци синоќа протестираа против одлуката на владата да го спроведе планот за реформи во судството.

Протестите се интензивираа оваа недела кога Кнесетот го усвои првиот клучен реформски закон спроведен од владата на премиерот Нетанјаху.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More