4 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Инспектори од УЈП влегле во затворот Шутка

Најчитани вести

Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски.

Тие треба да му го дадат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација „Меѓународен сојуз“.

Налогот треба лично да го добие Бојан Јовановски за да почне проверката на документите во фирмите.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести