1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Инсиње: За мене и за сите Наполитанци, Сари е предавник

Најчитани вести

Лоренцо Инсиње го кажа своето мислење за поранешниот тренер на Наполи кој во новата сезона ќе го води Јувентус.

Јувентус е најомразениот клуб за Наполитанците, тие се и главните ривали за Скудетото во последните години иако „старата дама“ квалитативно е супериорна во Италија.

За навивачите на Наполи, Маурицио Сари е предавник бидејќи ја прифати понудата од Јувентус, такво е мислењето и на Лоренцо Инсиње.

„Веќе го кажав тоа, ќе го кажам пак, за нас Наполитанците, тоа е предавство. Но сега да се фокусираме на нас и да се обидеме да ги победиме. Скудетото е сон за сите нас и ќе се обидеме да дојдеме до него“, вели Инсиње.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести