0 C
Skopje
Monday, March 8, 2021

Индија; Повеќе од 30 мртви за еден ден од удар на молњи

Најчитани вести

Најмалку 32 лица загинале, а 13 се повредени во удари на гром во индиската провинција Утар Прадеш во текот на вчерашниот ден, откако регионот бил зафатен од силно невреме проследено со чести електрични празнења во атмосферата.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести