32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Индија; Повеќе од 30 мртви за еден ден од удар на молњи

Најчитани вести

Најмалку 32 лица загинале, а 13 се повредени во удари на гром во индиската провинција Утар Прадеш во текот на вчерашниот ден, откако регионот бил зафатен од силно невреме проследено со чести електрични празнења во атмосферата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com