11.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Ингс во Саутемптон за 18 милиони фунти

Најчитани вести

Дени Инс, минатата сезона ја мина како позајмен играч во Саутемптон. Зад себе има добра сезона поради што Саутепмтон решија да го откупат неговиот договор од Ливерпул.

Саутемптон и Ливерпул секогаш имале добра соработка, која продолжи со трансферот на Ингс. Ливерпул од трансферот на напаѓачот заработија 18 милиони фунти.

22 годишниот Ингс со „светците“ потпишал договор до јуни 2022 година. Минатата сезона тој постигна осум гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com