32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

“Имам акни на лицето и не сум довлно слаба, ама се сакам себе си”, Елена со фотка за своите несовршености

Најчитани вести

Поп -пејачката Елена Ристевска објваи фотографија на Инстагарм на која е без шминка. Таа напиша и текст под фотографијата во која раскажа за своите несовршености . „Утрово се разбудив ваква. И имам широк нос, црвенило, акни, подочници, имам кратки трепки, несовршени веѓи и уште многу несовршености. И да, не сум совршена. А кому му е битно? Се сакам себе си, како и да е“, вели Елена. И додава : Не се гледа на фотката, но не сум доволно висока и не сум доволно слаба. Доволно? Според она што општеството го одредува дека е доволно. Па.. немојте никогаш да дозволите некому да направи да се сомневате во себе си. Секогаш чекајте го оној кој ќе ги обожава вашите несовршености.

По оваа објава, таа доби поддршка од своите фннови и еде куп комплименти од своите пријатели. Текстот „ Имам акни на лицето и не сум довлно слаба, ама се сакам себе си“, Елена со фотка за своите несовршености е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com