37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Имаат една победа во осум кола, можат да испаднат, а од тренерот добија шест слободни дена

Најчитани вести

Њукасл во последниот натпревар од Премиер лигата изгуби од Брајтон со 0:3 и така сериозно падна на табелата, па му се заканува испаѓање во понизок ранг.

Тимот на Стив Брус забележа само една победа во последните осум кола, но изгледа тоа искусниот стратег не го загрижува многу. И покрај ваквата ситуација Брус се реши да им даде шест слободни денови на неговите играчи.

„Од ваквата одлука на тренерот шокиран е фаздата на клубот. Меѓутоа и фудбалерите сметаат дека сега не е време да имаат толку слободни денвои. Изгледа како Стив Брус да сака неговиот тим да испадне од лигата“, пишува „Дејли Мејл“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести