3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Илиевски до Димитриевски: Вработените во општина земаат боледување за да не им вршите притисок

Најчитани вести

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши притисок врз вработените во општинската администрација.

“Вработените земаат боледување за да избегнат вршење притисок, Тоа лесно се докажува во човечки ресурси.” Илиевски истакна и дека Службеник за млади назначен во Општината оди од врата до врата и дели изборни пакетчиња за Димитриевски. “За какви младински политики зборувате, тој службеник треба да биде избран од младински совет, а не од градоначалникот.”

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com