19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Изречени 370 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на државата се регистрирани 370 прекршоци на мерката за носење лична заштита на лице, соопштија од МВР.

Воедно од ова Министерството апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com