21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Израелците очајни, без поддршка на публиката не можеме да ја победиме Македонија

Најчитани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Израел, ЕндиХерцог, смета дека шансите за победа на неговата селекција и Македонија се подеднакви.

Херцог на прес конференцијата пред мечот со Македонија, изјави дека во проценти шансите на двете селеции се исти, 50-50, со помош на публиката можеме до победа, изјави предводникот на Израел.

„За нас публиката е многу важна ако сакаме да победиме, потребна ни е целосна поддршка, шансите на двата тима се 50-50, во моментов сме втори на табелата, сакаме така да остане и по средбата со Македонија. Можеме да победиме ако играме како на мечот со Полска, но така треба да играме сите 90 минути, а не само 60, уверен сум дека можеме да победиме“ – изјави Херцог.

Израел и Македонија се среќаваат во Беер Шева на 5 септември, натпреварот започнува од 20-45 часот со пренос на Спортклуб.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com