Home » Израелската армија уби две Палестинки во Западен Брег

Израелската армија уби две Палестинки во Западен Брег

by Журнал.мк

Израелските војници вчера во два одделни инциденти убија две Палестинки во Западен Брег.

Во Хеброн израелски војник усмрти жена која го нападнала со нож. Војникот е полесно повреден.

Додека во Витлеем убиена е жена, која според израелската армија сомнително се однесувала. Таа и покрај предупредувачките истрели во воздух не застанала.

Во изминатите две недели во Западен Брег регистрирани се четири напади во кои загинаа 14 луѓе.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More