9.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Изненадување: Јувентус и Тотенхем се договориле за Дибала!

Најчитани вести

Најугледниот италијански новинар, Џанлука Ди Марцио вечерва пренесува навистина сензационална вест.

Имено, новинарот на „Скај Спортс“ пишува дека Тотенхем испратил понуда во висина од 70 милиони евра за услугите на Пауло Дибала и истата била прифатена од раководството на Јувентус.

Сега останува само играчот и клубот од Лондон да ги договорат личните примања по што треба да следи и официјализација на трансферот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com