20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

Изминатото деноноќие 13 лица не го почитувале полицискиот час, а 513 се казнети за неносење маска

Најчитани вести

Од 22 часот (19.03.2021) до 05 часот (20.03.2021) констатирано е дека 13 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак (19/20.03.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 513 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести