27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Изменет сообраќаен режим на патот Ресен-Битола

Најчитани вести

На автопатот А3, на патниот правец Ресен – Битола денеска ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Активностите ќе се изведуваат во текот на целиот дем, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com