15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Измамници оперираат во кругот на Клиничкиот центар, измамен тетовец

Најчитани вести

Лице од тетовско, кое дошло во Скопје во посета во Клиничкиот центар, било измамено од две лица. во 20.00 во СВР Скопје, И.Ј.(60) од с.Орашје, тетовско, пријавил дека околу 11.30 часот во кругот на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил измамен од две лица.

Според пријавеното, од двете лица бил замолен да биде преведувач, бидејќи едно од лицата не разбирало албански јазик, на што се согласил. Како што е пријавено, по кратко време едно од лицата, кое се претставило дека е од Косово, му побарало пари на заем, а откако му ги дал, двете лица заминале.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести