Home » Изложба на фотографии од осум македонски реномирани фотографи

Изложба на фотографии од осум македонски реномирани фотографи

by Журнал.мк

Во галеријата „Рудиќ“, вечерва со почеток во 19:30 часот, ќе се одржи изложба на 30 фотографии од осум македонски реномирани фотографи.

Станува збор за фотографите Дејан Гилевски, Раде Луковиќ, Зоран Вељановски – Летра, Кирил Штрков, Владимир Арсовски, Цветан Гавровски, Дејан Колевски и Боро Рудиќ.
Секој автор ќе се претстави со колекција од по четири фотографии, кои ќе бидат достапни за продажба, а на еден од посетителите ќе му биде подарена фотографија по негов избор

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More