3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

ИЗЛОЖБА НА ГРАФИКИ „НАДВОРЕШНИОТ СВЕТ КАКО СИМБОЛИКА НА ВНАТРЕШНИОТ“ ОД ЗОРАН БОШКОВСКИ

Најчитани вести

„Надворешниот свет како симболика на внатрешниот“ е насловена изложбата на графики од Зоран Бошковски која ќе се одржи вечерва во Галерија „КО-РА“ во Домот на културата „Кочо Рацин“ – Скопје.

Изложбата, што ќе биде отворена во 19 часот, се состои од линорез, колографија, монотипија и цртежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com