Home » „Изложба без име“ во Старата скопска чаршија

„Изложба без име“ во Старата скопска чаршија

by Журнал.мк

Центарот за Еднакви Можности „Бубамара“ денеска организира „Изложба без име“ во Стара Чаршија во Скопје.

-Преку илустративни фотографии ќе бидат споделени вознемирувачките пораки кои денес ги добиваат многу девојки на социјалните медиуми, велат од „Бубамара“.

Изложбата се реализира во рамките на кампањата „SEEN“ и истата се имплементира како дел од проектот Млади Градови/Young Cities финансирана од Institute for Strategic Dialoge – ISD и Democracy Lab.

Целта на оваа кампања е да ги мотивираат и охрабрат жените и девојките да пријавуваат малтретирањето со кои се соочуваат во социјалните медиуми.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More