14.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

ИЗЛЕЗЕ ШОКАНТНОТО ИНТЕРВЈУ: Се венчале во тајност, Меган размислувала за самоубиство; Го откриле и полот на бебето

Најчитани вести

„Му се јавивме на архиепископот и му рековме:Слушајте, ова шоу е за Светот, но ние сакаме да биде само меѓу нас

Меган Маркл откри дека размислувала за самоубиство поради агресивниот начин на кој британските медиуми пишуваа за неа и дека кралското семејство не дозволи да ѝ се помогне, во разговор со познатата американска ТВ водителка Опра Винфри, нивното прво големо телевизиско интервју од пред една година денови донесоа одлука да ја напуштат Велика Британија и нивните улоги во кралското семејство.

„Едноставно, не сакав да живеам повеќе. Тие мисли беа постојани, застрашувачки, реални и многу јасни “, рече војвотката од Сасекс во тоа интервју објавено на СВЅ во неделата вечерта.

„Се свртев кон кралското семејство и реков дека некаде морам да побарам психолошка помош. Реков дека никогаш не сум се чувствувал така, ми рекоа дека не можам, бидејќи тоа нема да биде добро за семејството“, додаде таа.

„Кампања за срамотење

Меган Маркл во едно интервју изјави дека не ја расплакала својата јатрва Кејт, војвотката од Кембриџ, непосредно пред нејзината венчавка со принцот Хари, наспроти гласините за инцидентот, за кои известуваа британските таблоиди.

„Се случи токму спротивното“, ѝ рече војвотката од Сасекс на Опра во долгоочекуваниот разговор. „Сите во кралското семејство знаеја дека тоа не е вистина“, додаде 39-годишната поранешна американска актерка, која рече дека инцидентот претставува почеток на „вистинска кампања на срамотење“ и „пресвртница“ во нејзината врска со кралското семејство. Кејт подоцна се извини, рече таа.

Поранешната актерка, која е мулат, рече дека членовите на кралското семејство биле загрижени за бојата на кожата на нејзиниот син Арчи пред да се роди. Тие не знаеја „колку ќе му биде црна кожата“, „што би значело и како би изгледало“, рече таа.

Таа исто така рече дека Бакингемската палата негирала заштита на детето и дека членовите на кралското семејство оцениле дека на Арчи не треба да му се дава благородна титула, иако тоа било обичај.

Хари изрази жалење што кралското семејство не ги осуди јавно расистичките коментари во дел од британските медиуми.

Откриле дека очекуваат девојче

Хари рече дека неговиот татко, принцот Чарлс, не го поддржувал во тие тешки моменти, иако „доживеал нешто слично и знае што е болка“. „Ќе мора да се трудиме повеќе“ за да го поправиме нашиот однос, „но во исто време секогаш ќе го сакам“, рече тој.

Принцот Хари и Меган го очекуваат своето второ дете, девојче, откриваат во тој разговор, по раѓањето на нивниот син Арчи во мај 2019 година.

„Да се има момче и девојче, можеме ли да сакаме повеќе?“, Рече ентузијастички принцот Хари, кој се ожени со Меган во 2018 година.

Тие се венчаа во тајност три дена пред величествената официјална церемонија на која присуствуваа милиони гледачи ширум Светот, призна Меган во едно интервју.

„Се венчавме три дена пред официјалната венчавка“, рече таа, раскажувајќи како разменувале брачни завети пред надбискупот во Кантербери Џастин Велби пред церемонијата на 19 мај 2018 година. „Никој не знаеше за тоа. Му се јавивме на архиепископот и му рековме: „Слушај, ова шоу е за Светот, но ние сакаме да биде само меѓу нас“, рече таа во интервјуто за Опра Винфри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести