23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Излезе од сенката на сестрите: Захара Џоли Пит започнува ново поглавје во нејзиниот живот

Најчитани вести

Најстарата ќерка на поранешната холивудска двојка започнува нова животна авантура

Кога вашите родители се Анџелина Џоли и Бред Пит, едно од најпознатите имиња во Холивуд, треба да се очекува дека и вие ќе поминете„под радарот“. 19-годишниот Медокс, 17-годишниот Пакс, 16-годишната Захара, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Вивиен и Нокс се добро свесни за тоа и ги заинтригираа јавноста и медиумите откако станаа членови на семејството Џоли-Пит.

И иако Медокс привлече најголемо внимание досега, заради наводен конфликт со својот татко и Шајло, која уште од рана возраст се декларира како момче, во последно време другите деца на поранешната холивудска двојка се повеќе доаѓаат во центарот на вниманието. По Вивиен, за што се пишуваше во последните неколку недели, дојде време за Захара, па најновите фотографии на 16-годишничката станаа една од главните теми во многу медиуми.

Имено, девојчето ги помина последните часови во автошколата за време на викендот, по што успешно го помина возачкиот тест, а првите моменти на младиот возач ги снимија будните камери на папараците. Во обична облека – сини фармерки, црна преголема кошула, патики и мала црна чанта, Захара се приближи до најважниот час возење, по што беше снимена како гордо излегува од автомобилот и носи потврда за возачки испит.

Инаку, оваа средношколка стана дел од семејството во 2005 година, кога Бред и Анџелина решија да посвојат дете од сиромашна Етиопија, поради што го посетија сиропиталиштето во Адис Абеба и се одлучија за Захара, нивното прво женско дете. Како што Анџелина еднаш откри во едно интервју, Захара е родена во тешки услови. „Мајката на Закари почина од СИДА, па сигурно не би  имала пари да оди на училиште“, рече Анџелина.

Како и да е, интересно е што пред три години се појави наводната вистинска мајка на Захара, Ментеваб Давит Лебисо, велејќи дека таа ја дала девојката, која била посвоена од познатите сопружници кога имала шест месеци, за посвојување затоа што била зачната при силување. За разлика од едногодишниот постар брат, Захара нема проблеми со папараците и рефлекторите, а веќе има изведено споредни улоги на филмското платно, па многумина веруваат дека во иднина ќе ја избере истата професија како и нејзините родители.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com