18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Излегува нов албум на Бијонсе, познат е и насловот

Најчитани вести

На нејзините социјални мрежи можеше да се види и „Прв чин … Renaissance“, што сугерира дека можеби ќе има уште изданија.

Бијонсе досега не откривала премногу за новите албуми, па во 2013 година ненадејно издаде албум именуван по неа, а во 2016 година објави промотивна најава за албумот Lemonade само една недела порано.

40-годишната пејачка беше зафатена во годините помеѓу албумите, соработувајќи со сопругот Џеј Зи на албумот „Сѐ е љубов“ од 2018 година и објавувајќи албум со изведба во живо и филмот „Враќање дома“ следната година.

Тоа го вклучува и нејзиниот веќе легендарен настап на Коачела од 2018 година, кој се смета за еден од најдобрите фестивалски настапи досега. Кралот Лав, исто така, ја прикажа и нејзината песна Black Parade, која ѝ го донесе 28-то Греми – најмногу што една жена забавувач некогаш освоила.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com