4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Издавањето на бугарски пасоши за Македонците не ја засега Европската комисија

Најчитани вести

Европската комисија нема да се меша во издавањето на бугарски пасоши за македонските државјани, за кое смета дека е внатрешна работа, и покрај тоа што го застапува ставот дека ниедна членка на ЕУ не смее да се плетка во внатрешната политика на други држави.

Портпаролската служба на Европската комисија, во одговор за МИА наведе дека при ваквата практика станува збор за билатерално прашање, додека Комисијата има регулации единствено за издавањето на државјанство за инвеститори што се без вистинска поврзаност со државата чиј пасош добиваат.

претходниот член,Хуркач го исфрли Федерер од Топ 10
Следната статијаПоследната пушка

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com