4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Изгоре куќа во Гази Баба

Најчитани вести

Силен пожар избувна доцна синоќа во домовите на семејствата Марковски од населеното место Гоце Делчев во скопска Гази Баба. За среќа членовите на семејствата брзо се евакуирале и нема повредени.

На терен веднаш излезе градоначалникот на оваа општина.

-Благодарение на брзата реакција на Противпожарна бригада на Град Скопје пожарот беше за кратко време ставен под контрола и се спречи истиот да се прошири во останатите домови, бидејќи се наоѓаат во густо населена средина. Како градоначалник понудив помош за сместување на семејствата кои останаа без свој дом, а утре комисија од општината ќе излезе на терен со цел отпочнување на постапка за финансиска помош, порача Бобан Стефковски доцна синоќа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести