13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Изгаснат пожарот кај Катланово

Најчитани вести

Пожарот кај Катланово утринава околу шест часот е изгаснат, информираат од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје.

Оттаму додаваат дека во текот на ноќта се изгаснати и сите останати активни пожари на подрачјето на Град Скопје.

Во гаснењето на пожарот кај Катланово беа вклучени 22 пожарникари и 10 возила, а на терен беше испратено и едно возило од рафинеријата „Окта” за да им помогне на пожарникарите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com