25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Изгаснати пожарите кај Љубин и Кондово

Најчитани вести

Во моментов нема активни пожари во Скопје и околината. Синоќа се изгаснати шумските пожари во селата Љубин и Кондово, Општина Сарај, што беа активни во текот на вчерашниот ден.

Како што информираат за МИА од Противпожарната единица на Град Скопје, пожарот во Кондово бил изгаснат синоќа во 23.30 часот, а во Љубин во 22.10 часот. Пожарникарите беа на терен повеќе од 14 часа и ефективно работеа.

Од Противпожарната единица на Град Скопје апелираат граѓаните да бидат внимателни кога се на отворен простор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com