21.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

Извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија

Најчитани вести

Во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во националниот куп.

Двојките се:
Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев и
Струга Трим Љум – Силекс.

Ќе се игра само еден натпревар, без реванши.

Натпреварите се закажани за 7 април со почеток во 15 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести