14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

ИЗБУВНА ПОЖАР ВО ГАЛИЈАТА КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“ Локализиран е, се чека ЕВН да ја прекине струјата (ГАЛЕРИЈА)

Најчитани вести

Командантот на противпожарната единица во Скопје, Владимир Симоновски за МИА информира дека пожарот е изгаснат и во моментов се чека на ЕВН да ја прекине електрична енергија.

Пожар избувна вечерва во првата галија што се наоѓа кај хотелот Холидеј Ин. По дојавата дека гори, набрзо интервенира противпожарна екипа, при што пожарот е локализиран и изгаснат од две противпожарни возила и десет пожарникари.

Командантот на противпожарната единица во Скопје, Владимир Симоновски за МИА информира дека пожарот е изгаснат и во моментов се чека на ЕВН да ја прекине електрична енергија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com