10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Избоден Србин на Малта

Најчитани вести

Србин завршил со убодни рани по расправија со негов сонародник во Малта.

Како што пренесуваат српските медиуми, повредениот крвав влегол во болницата „Матер деи“.

Тој бил избоден со нож и во моментов се наоѓа во критична состојба, а полицијата трага по напаѓачот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести