17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Избледе убавината од шеесеттите години: Сопругата на Елвис Присли е непрепознатлива по бројни естетски зафати

Најчитани вести

Жена со бурен живот, поранешната сопруга на починатиот крал на рок Елвис Присли и мајка на пејачката Лиза Мери Присли, привлекува големо внимание со секое појавување во јавноста, а многумина се изненадени од нејзиниот младешки изглед, иако е јасно дека тоа не е резултат на мајката природа.

Присила имаше само 14 години кога го запозна Елвис, додека тој беше 10 години постар. Двојката се венчаше во 1967 година, а следната година ја добија ќерката Лиза Мери. Тие се разведоа во 1973 година. Музичарот почина во 1977 година и имаше само 42 години.

Сепак, многумина тврдат дека бракот не го спречил да биде со други жени, особено со многу млади девојки биле невини. Исто така, во книгата „Елвис Присли: Јужен живот“, авторот Џоел Вилијамс тврди дека Елвис немал самодоверба во креветот, па многу љубовници рекле дека е преценет на тоа поле.

Музичарот ја претвори својата вила во Палм Спрингс во „вила на Плејбој“ каде што често организираше голи забави на базен, а неговата сопруга Присила никогаш не беше поканета. Еден од неговите поранешни соработници открил дека тие го нарекле Елвис „крал на предиграта“ затоа што допирите и чувствата што му претходеле на се**от биле поважни од самиот чин.

– Тој и Присила често играа лекар и пациент, бидејќи донесуваа други девојки во спалната соба – откри Ламар Фик, кој живееше со Елвис во неколку вили.

– Елвис беше многу добар во додворувањето. Кога тој сакаше, тој можеше да создаде илузија за секоја девојка дека таа е единствената во светот за него, дури и ако таа е во публика – тоа е напишано понатаму на страниците на книгата.

– Тој беше многу симпатичен и се бакнуваше совршено, но во кревет не беше пастув каков што очекував да биде. Тој не можеше да биде природен поради сите лекови што ги пиеше – рекла актерката Сибил Шепард, која била во врска со него некое време. Откако во 1968 година се роди неговата ќерка Лиза Мери, Елвис повеќе не сакаше да спие со сопругата по секоја цена.

– Менуваше жена по жена, исто како што менуваше лекар по лекар кој ќе му препише разни апчиња. Во тој хаос, тој не успеа да преиспита каде грешеше, како да ја преземе контролата над неговиот живот – во една прилика, откри новинарот Алана Неш, кој ја напиша книгата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com