14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

ИД презеде одговорност за нападот во Хадера

Најчитани вести

ИД на Телеграм објави дека во нападот загинале двајца војници, а десет 10 се повредени.

Претходно, израелските безбедносни претставници соопштија дека двајца вооружени арапски напаѓачи отвориле оган и убиле две лица во Хадера, на околу 50 километри северно од Тел Авив. Во извештајот се посочува дека напаѓачите се елиминирани.

Тоа е втор напад за помалку од седум дена. Во јужен Израел напаѓач под влијание на ИД избоде до смрт четири лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com