12.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Иднината на Гатузо во Наполи зависи од Јувентус и Аталанта

Најчитани вести

Наполи овој месец може да го отпушти Џенаро Гатузо. Претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис, ќе одлучи за иднината на 43-годишниот тренер врз основа на резултатите од натпреварите со Аталанта (во Купот на Италија) и Јувентус (во Серија А).

Доколку резултатите се покажат незадоволителни, Гатузо најверојатно ќе биде разрешен, а на негово место може да бидат поканети Рафаел Бенитез или Валтер Мацари, кои веќе работеле во клубот.

Претходно стана познато дека врската помеѓу Де Лаурентис и Гатузо се влоши. Претседателот на „наполитанците“ би сакал да го види Бенитез како тренер на тимот. Реваншот од 1/2 финалето во Купот на Италија (прв натпревар – 0: 0) Аталанта – Наполи ќе се одржи на 10 февруари, додека средбата Наполи – Јувентус е закажана за 13 февруари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com