8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Игуаин се врати во Јувентус

Најчитани вести

Гонзало Игуаин се врати во Јувентус, откако изминатите шест месеци ги мина како позајмен играч во Челси.

Аргентинецот минатото место замина на позајмица во Милан, но по само шест месеци, откако не ги исполни очекувањата, се пресели во Челси на чија клупа тогаш беше неговиот поранешен тренер од Наполи, Маурицио Сари.

Игуаин во синиот дрес одигра 18 натпревари во сите конкуренции и постигна пет гола. Со Челси ја освои титулата во Лига Европа.

Сепак тој не ги исполни очекувањата поради што челниците на клубот од „Стенфорд Бриџ“ решија да не го откупат неговиот договор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести