Home » Ивановски пронајде нов клуб во Романија

Ивановски пронајде нов клуб во Романија

by Lina Muslija

Eкс-македонскиот фудбалски репрезентативец, Мирко Ивановски летово си замина од Конкордија, а кариерата ќе ја продолжи во Романија.

Искусниот напаѓач ќе игра во романската Лига 2 и тоа во тимот на Тунари. Минатата сезона, Ивановски ја започна во тимот на Петролул, а во зимскиот преоден рок направи трансфер во Конкордија каде што постигна еден гол на девет натпревари.

Тунари е шестиот клуб за Ивановски во Романија, играше уште за Клуж, Динамо, Букурешт и Астра Ѓуруѓу.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More