28.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Ивановска: При крај сме со предметот „Леонардо “ против Рашковски

Најчитани вести

Договорот со италијанската фирма „Леонардо“ за набавка на радарски системи останал ист и пред во него да се вклучи поранешниот генерален секретар Драги Рашковски.

Но сомнително е доцнењето со исплатата на траншите за кои државата плаќа високи камати, вели претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска за Радиослободна европа

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести