27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Ибрахимовиќ ја прифаќа понудата на овој клуб

Најчитани вести

Златан Ибрахимовиќ е еден од најбараните играчи во моментот. По разделбата со ЛА Галакси, тој всушност стана еден од најбараните играчи во зимскиот преоден рок. Неговото име се поврзуваше со некои италијански и европски клубови во последните неколку недели. Сепак, како што објави „Телеграф“, се смета дека шведската ѕвезда ја донела својата конечна одлука.

Ибра би сакал да се врати во Серија А, поточно во Милано. Договорот меѓу него и клубот се чини дека е постигнат до крајот на сезоната, со што двете страни ќе имаат време да седнат и да разговараат за можно проширување на соработката.

За Ибрахимовиќ (38), по две години поминати во МЛС, ова враќање кај „Росонерите“ е несомнено одлично. Тој има одиграно две сезони за Милан помеѓу 2010 и 2012 година, постигнувајќи 56 гола на вкупно 85 натпревари. Во овој период тој освои титула во Серија А и италијански Супер куп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com