12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Ибрахимовиќ ја помина границата од 500 гола на клупско ниво

Најчитани вести

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ беше двоен стрелец на денешниот меч со Кротоне во 21. коло на италијанскиот шампионат.

Милан победи со 4:0, а Швеѓанецот погоди во 30. и 64. минута.

Ова беа 500-ти и 501-ви гол во кариерата на Ибрахимовиќ на клупско ниво.

Триесет и деветгодишниот Швеѓанец има играно и за Малме, Ајакс, Јувентус, Интер, Барселона, ПСЖ, Манчестер јунајтед и Лос Анџелес Галакси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести