22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Ибрахимовиќ се враќа во Италија

Најчитани вести

Фудбалерот на ЛА Галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен играч..

– Се приклучам на клубот, кој треба да се врати на победничкиот пат, кој треба да ја ажурира историјата и да се бори против секого и сешто. Ова е единствениот начин да ја најдам потребната мотивација повторно да ве изненадам. Не станува збор само за избор на тим, туку има и други фактори што треба да се земат предвид, вклучително и интересите на моето семејство. Се гледаме наскоро во Италија, изјави Ибрахимовиќ.

За потсетување, италијанските медиумите претходно објавија дека интерес за шведскиот фудбалер покажуваат Наполи и Милан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com